Výjezdové vysvědčení – Viktoria Plzeň

Jak jsme již avizovali po Brně, tak i tentokrát přicházíme s výjezdovým vysvědčením. Plzeň oproti Brnu obstála na takovou lepší dvojku. Zklamáním bylo především nealko pivko a problémy s choreem, více se dočtete níže. :-)

  • Přístup do sektoru:

Naprosto v pohodě a bez komplikací, od restaurace “Na Spilce” vede nová lávka přes řeku v podstatě rovnou k sektoru, kde je budka s pokladnou, klasická šacovačka, vstup přes turniket na čtečku, jen snad turniket by mohl být o fous průchodnější, leze se přes něj, jak někam do bunkru.

  • Cena vstupného:

Lístek za 100,- v pohodě, při poslední návštěvě v r. 2012 stál dokonce 120,-, takže mírné zlevnění potěší. Platil jsem dvoustovkou, v pokladně nejspíš fasovali před zápasem příděl z forbesu, protože mi obsluha vrátila hrst drobných. :-)

  • Výhled ze sektoru:

Dá se říct, že pokud by tohle bylo všude standardem, nebylo by si na co stěžovat, možná je trochu otravná klasická síť proti hmyzu, na kterou Vám ani místní securitka nedá požehnání k pověšení vlajek. Výhled na hřiště hodně dobrý, pod střechou, takže pokud přijede hodně početná grupa i z hlediska akustiky fandění působí jinak než když jinde vzýváte nebesa.

  • Občerstvení:

No dá se vybrat ne, že ne. Obsluha celkem kmitala, pravda, že s naším počtem se žádná fronta ani snad udělat nedala. O kvalitě místních klobás podle ohlasů jiných táborů nekolovaly zrovna legendy, ovšem zkusil jsem klasickou a kromě toho, že jsem si trochu popálil prsty si v podstatě nemůžu stěžovat :-) Jestli to byla klika těžko říct, ale od ostatních jsem žádný negativní komentář nezaznamenal, spíš naopak. Nealko Birell snad nemá cenu komentovat, ale na propláchnutí ledvin dobrý. 

  • Záchody:

Bez výhrad, je vidět, že v sektoru je přece jen počítáno i s větším počtem účastníků zájezdu než jsme měli my a styl pitevna je celkem cool :-)

  • Security příp. PČR:

První motorizovanou jednotku zaznamenáváme až v Plzni u Spilky, cesta naprosto bez problémů. U sektoru to taky nevypadalo na vyhlášení výjimečného stavu. Se sekurity to bylo malinko horší, měli totiž velký problém s naším choreem, ale nakonec dostali rozum a asi v desáté minutě bylo choreo vpuštěno – demence. Po zápase nás na stadionu nikdo zbytečně nedrží, pouští nás ven, kde místní jednotky o něco nabobtnaly, ale během chvíle odjíždíme, jedna dodávka vyveze bus z města a je klid. 

  • Počet diváků:

Oficiální návštěva 10 549 (90% z celkové kapacity 11 722), to se dá těžko zpochybňovat, sem tam pár volných sedaček, jinak plno.  Snad se jednou taky dočkáme…