Prohlášení výboru fan-clubu VOTROCI 2000 k aktuální situaci kolem našeho A týmu

Situace a okolnosti v nichž se nachází náš klub vyvrcholily negativními emocemi po zápase v Příbrami. Po tomto zápase výbor fanclubu doporučil vedení klubu odvolat trenéra Prokopce.

Klubové vedení se rozhodlo hlavního trenéra podržet ve funkci. Situaci respektujeme. Nicméně si chceme ujasnit určitá stanoviska.

Našim Ultras, které zde také zastupujeme se nelíbí to, že se trenér neomluvil za svůj výrok o patnácti opilcích. Místo omluvy vše bagatelizuje a odvádí pozornost od hlavního problému, jímž jsou špatné výsledky, ne urážky. V sektoru pro vlajkonoše hostí v Příbrami se nacházelo 41 fanoušků, kteří fandili celý zápas bez nadávek. V 88. minutě začali skandovat „Prokopec ven“. Reagovali tak, na což mají svobodné právo, na výsledkovou i herní mizérii posledních kol a poslední místo v tabulce.

Byli bychom rádi,aby klubové vedení – představenstvo, které dalo trenéru Prokopcovi důvěru do konce sezony, zvážilo naše stanovisko k nastalé situaci :

a) Přejeme si,aby A mužstvo do konce podzimní části Synot ligy získalo celkově alespoň 18 bodů. Pokud budeme mít v tabulce méně než 16 bodů, potom požadujeme odvolání trenéra Prokopce a změnu koncepce vzhledem k jarním záchranářským bojům.

b) Pokud dojde v následujících dvou domácích utkáních s Budějovicemi a Duklou k výsledkovému a hernímu propadu,tzn. k zisku méně než 4 bodů, požadujeme okamžité odvolání trenéra. Situace potom podle našeho názoru bude již neudržitelná, nespokojenost bude mít za následek značný odliv diváků a vyvrcholí nevraživost fandů našeho klubu směrem k trenérům, hráčům a vedení. Této situaci chceme předejít, klub ochránit a pokusit se zvrátit úpadek,dokud bude ještě šance na záchranu.

c) Naším největším přáním je,aby trenér Prokopec vše zvládnul a k žádným změnám nemuselo dojít. Proto mu přejeme, aby se z této výsledkové krize dostal a mužstvo bodově zabralo, vše se vrátilo do stavu, kdy jsme všichni měli z fotbalu radost.

d) Byli bychom rádi, aby se trenér po vítězství nad Českými Budějovicemi zdržel vyjádření typu, že někomu „zavřel pusu“. Je potřeba si uvědomit, že vítězství nad Budějovicemi bude pouze dílčí krok a takových bude potřeba udělat mnohem více. K jistotě záchrany v 1.lize mnohdy nestačilo ani 30 bodů. Těmito prohlášeními si škodí nejen sám, dochází k vytváření bariér a nevraživosti v klubu, mezi fanoušky a hráči, což nikdo z nás jistě nechce. Jsme všichni na jedné lodi a jde nám především o úspěch klubu. Nikdo tady proti nikomu nebojuje.

e) Spontánní výkřiky a případné urážky fanoušků z tribun neovlivníme a neneseme za ně odpovědnost. Za celou dobu vedení A týmu Lubošem Prokopcem nikdy nedošlo k tomu, aby fanoušci hromadně vyvolávali nedůvěru hlavnímu kouči nebo realizačnímu týmu. Poprvé se tak stalo až při posledním utkání v Příbrami. Po jednání s představenstvem klubu jsme se rozhodli respektovat rozhodnutí o důvěře trenéra a snahu vedení o celkové zklidnění situace. Připojujeme se k ní. Luboši, věříme ti i nadále.Doufáme, že se ti podaří otočit nepříznivý vývoj a mužstvo začne vyhrávat. Nic než Hradec.

Výbor fanclubu VOTROCI 2000 dne 15.10. 2014

P.S. Pod tlakem se rodí ty nejlepší věci!