Výhra nad Slovanem 2:1 – report a rozhovor + pár fotek

Druhým soupeřem Votroků v přípravě byl opět tým ze Slovenska – Slovan Blava. Sestavy odpovídaly logicky přípravnému období, my jsme o půlce vystřídali kompletní jedenáctku, soupeř střídal jen 4 lidi, protože druhý den hrál s Olmíkem. Naše vítězství je proto třeba nahlížet optikou přípravy. Nelze je ale zlehčovat. Protože víc než výhra o gól zaujal příznivce Votroků i nezávislé diváky z města Bedřicha Smetany náš herní projev. Dynamický, sebevědomý až drzý, dravý, aktivní, s vysokým pressingem a spoustou šancí, které jsme žel bohu zahazovali. I když… pokud bychom Slovanisty zpráskali 6:1, a to klidně mohlo být, mohl by takový výsledek způsobit i různé problémy. Takže beru 2:1 jako příslib.                                    

FOTKY

Průběh zápasu byl od počátku překvapivě v naší režii, Asim dělal velké problémy obraně hostí, ale ze 4 tutovek dal jen jeden gól. Asi šetří na Koněpůlky. Velmi slušně se jevil Adrian, ale jeho příchod není zdaleka jistý, podle všeho nepanuje mezi hráčem a klubem shoda na podmínkách smlouvy. Po jeho výkonech ve dvou poločasech dodávám “bohužel”, protože Rolko hraje vzadu velmi dobře a naší obraně by slušel. Uvidíme, jak námluvy dopadnou…

Ve druhé půlce zaujal např. mladíček Sixta či testovaný Urbanec. Naše hra logicky nebyla bez chyb, ale přítomná skupina fans po zápase hráčům poděkovala pokřikem a diváci výkonu a povedeným akcím několikrát zatleskali.

Suma sumárum – nelze propadat bezbřehému optimismu (viz níže pár vět s trenérem), ale nevypadá to nejhůř  :grin:  .

Po přípravném utkání se Slovanem poskytl našemu webu krátký rozhovor trenér Luboš Prokopec:

Trenére, během pár dní jsi měl možnost vyzkoušet dvě kompletní jedenáctky ve dvou přípravných zápasech. Sledujete především testované hráče. Máte již poznatky, které vám pohohou v rozhodnutí o jejich budoucnosti v černobílém dresu?

Trénujeme desátý den a samozřejmě již nějaké poznatky o hráčích máme, a to nejen ze zápasů s kvalitními soupeři, ale i z tréninků. Jak jsi říkal, máme za sebou dvě utkání, získané vědomosti o hráčích průběžně vyhodnocujeme každý den. Zatím u nás z testovaných hráčů skončil dnes jen Ferenc. Ale budeme kádr zmenšovat i nadále.

Jak jsi byl v dnešním utkání spokojen s přístupem svých hráčů?

Tak já jsem spokojený s přístupem všech kluků po celých dosavadních 10 dní, a to jak v zápasech, tak v trénincích. Myslím si, že ve Svitavách i dnes v Litomyšli bylo vidět, že kluci jsou ochotní běhat, poctivě se snaží plnit naše pokyny.

Ještě to není ideální, ale to je normální. Máme před sebou ještě měsíc to prvního mistráku, věřím, že se budeme dále posouvat a zlepšovat. Ale s přístupem opravdu není absolutně žádný problém.

Je ošidné hodnotit výkon týmu v počátku přípravy, když hráči nastupují z plné tréninkové zátěže a sehrávají se. Přesto si nemohu odpustit poznámku, jak mne překvapila rychlá změna v projevu Votroků. Tvůj rukopis, to co jste s Bogasem v rozhovorech avizovali jako cestu, po které chcete tým vést, to se pro mne až neuvěřitelně rychle dostalo mančaftu do krve. Pohyb hráčů bez míče, snaha neustále se nabízet, rychlý přechod dopředu, kdy je půl týmu náhle ve čtverci soupeře – z toho přece musíte mít s Bohoušem oba radost, jak se vám daří svou fotbalovou filozofii hráčům vštěpovat.

Určitě nás to těší. Ale já jsem dnes viděl, že občas zbytečně držíme míč a nezrychlíme potřebným způsobem hru, a mnoho dalších chyb. Nelze to přeceňovat. Máme za sebou pouhé dva zápasy na začátku přípravy. Je fajn, že se nám celkem podařily, ale to se nedá srovnat s tlakem, který na hráče bude působit v zápasech o body.

Takže pokud dokážeme to pozitivní z naší dnešní hry přenést do těžších mistrovských zápasů, pak můžeme říct, že jsme spokojení. Zatím jenom připravujeme tým.

Díky.
Gunny