“Ručník” – Budějovice vs Hradec

Nepěkné deštivé počasí přivábilo na stadion Český Budějovic pramálo lidí. Po výkonu našeho týmu za tu bídnou návštěvu můžeme být vděční, alespoň ten horor nevidělo tolik lidí…

Zápas

Hned po úvodním hvizdu byli v tomto utkání bohužel aktivnější domácí, kteří se nachází na poslední pozici v tabulce. Výkon našich byl bohužel bez špetky nasazení a bylo jen otázkou času, než naši zahálku domácí potrestají přídělem v podobě gólu.

Ještě před gólem musel ovšem nuceně kvůli zranění střídat Radek Hochmeister místo kterého šel na plac Tomáš Strnad, doufejme, že to nebude nic vážného.

Gól jsme dostali ve 42. minutě, dá se říct, že do šatny. Do poločasu se skóre už nezměnilo, takže jsme šli do druhé půle s výsledkem 1:0 pro Budějovice.

Souboj u našeho vápna

Kdo by čekal, že bude hra votroků v druhé půli vypadat diametrálně jinak, šeredně by se mýlil. Opět i v druhé půli chybělo nasazení a nějaká myšlenka. Naši hráči byli všude pozdě, přihrávky byly nepřesné, pohyby chaotické a na utkání se v podstatě nedalo dívat.

Obraz utkání se ani po střídáních nezměnil a jedině díky nefotbalovosti Budějovic si neodvážíme větší nadílku. Doufejme tedy, že obraz hry bude s Příbramí jiný a kluci ještě zabojují, když ne za Hradec tak za to, aby nemuseli hledat nové angažmá v důsledku pádu do druhé ligy.

Fandění

V Budějovicích se nás schází zhruba sedmdesát, fandíme celý zápas i za nepříznivého stavu. Během druhého poločasu vytahujeme nápis: “KDYŽ NÁM TO PUSTÍTE, TAK TO TU NESHOŘÍ!”.

První poločas vede kotel Májos a jedou se hlavně chorály, které si užívá celý kotel. Druhý poločas si vzal do parády megafon Benzen a jen doplnil to, co nebylo v první půli. Fandění jsme si všichni užili, ale na fotbal se nedalo bohužel dívat.

V kotli domácích bylo asi pět fanoušků, ale v sektoru vedle se jich sešlo asi patnáct. Měli asi tři vlajky na tyčích a při děkovačce použili světlice.

Kotel v Budějovicích

Vzkaz kabině

Jsme zapadlí v  bažině, ale naděje ještě žije. Bojujte, makejte do sedření kůže a své ovoce to určitě přinese! Nenastupujte se sevřenými půlkami jako v Budějovicích, vlítněte na každého soupeře a Hradec se ještě může zachránit!