Hradec vs. Plzeň aneb šero na blatech

Po nevydařené sezóně čekal votroky poslední zápas, ve kterém z našeho pohledu šlo už jen o čest.  Naopak Viktoriánům šlo o titul a proto nechtěli dopustit prohru jakou u nás zažili při poháru.

Zápas

Utkání se hodnotí nepříliš dobře, neboť velmi rychle prohráváme brankou Daridy 0:1. Již v 10. minutě se hosté znovu prosazují a je to 0:2. Votroci často drží míč na svých kopačkách, ale jak již v této sezóně bývalo zvykem, k ničemu to nevedlo.

Po poločase nastupuje místo Harise Harby překvapivě nováček Martin Kopáč. První zápas za A-tým se mu docela vydařil, zdál se být aktivní s chutí hrát, což si troufnu říct že je jedna z věcí, kterou teď potřebujeme. Přejeme mu tedy aby coby hradecký odchovanec pravidelně nastupoval a hlaavně předváděl kvalitní a bojovné výkony.

Do hry se tentokráte dostal také Jirka Janoušek, který se zdá být konečně fit ;) Votroci se snažili alespoň o čestný gól, ale místo toho přišel opět rychlý gól na 0:3 a další šance viktoriánů.

Fandění

Zápas navštívilo přes 5000 diváků, z toho cca. 1500 fanoušků plzeňského klubu, kterým byla vyhrazena celá polovina stadionu (fuj). :blee:

Ani na jedné straně nechybělo choreo a atmosféra zápasu byla, řekl bych, více než nadprůměrná, protože se oni starali jak domácí tak hosté.

Nechyběla samozřejmě také pyrotechnika, Plzeň se prezentovala několika červenými světlicemi, které udělaly vskutku pěkný efekt v kombinaci s jednotnými pláštěnkami.

My jsme se rozhodli z určitých důvodů (klacky pod nohy) “přitopit pod kotlem” černými dýmovnicemi a žlutými ohňi. Ty se postaraly o přerušení utkání na několik minut.

Při odpalování a hoření samozřejmě gradovalo fandění, zpívalo se, skákalo a zápas jsme si prostě po svém užili.
Na viděnou v druhé lize!

Hanzův dodatek

Než nás začnete opět internetově kamenovat za hovadismus, měli byste vědět, že pyro bylo jen reakcí na určité věci a činy, s kterými jsme nesouhlasili a když pohár trpělivosti přetekl, rozhodli jsme se reagovat.

Z naší strany si myslím že vstřícnosti bylo dost (např. platba pokuty za pyro, mnohokrát odpalování pyra až po zápase) a na oplátku jsme se dočkali oslav titulu cizího mužstva na našem stadionu, zdraženého vstupného, rozkřikování nějaké plzeňanky přimo přes reproduktory na stadioně, vyhrazení půlky stadionu hostím jako by se jednalo o zápas poháru a další věci o kterých není zrovna vhodné tady psát.

Článek napsal: Kuksman ml. + Hanz