FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 0:0

ZÁPAS

Konečně jsme se dočkali! Dne 22.2. začalo pro hradecké votroky jaro. První jarní zápas jsme hráli v pátek od 18 hodin na půdě Jihlavy. Celý zápas foukal vítr a sněžilo, ovšem trávník vypadal, že je v dobrém stavu. Za “votroky” poprvé v lize nastoupil Mára Kulič a Vojtěch Hadaščok.

První poločas jsme hráli celkem pohledný fotbal, ale branku jsme ohrozili pouze z větších vzdáleností. V 17. minutě musel nuceně vystřídat Hochmeister, kterého nahradil Schwarz.

Druhý poločas byl spíše bojovnější, důležitý byl každý metr na hřišti. Naši borci hráli ze zajištěné obrany a sázeli hlavně na rychlé protiútoky. Největší šanci Jihlavy zachránili hradečtí odkopem z brankové čáry. Na druhé straně zase pomohla při střele Schwarze Blažkovy tyč. Votroci si tedy odváží z Jihlavy (jen) bod, který se ovšem počítá a do tabulky se bude určitě hodit.

FC Vysočina Jihlava–FC Hradec Králové

0 - 0


Sestavy

Domácí Hosté
J. Blažek - L. Vaculík , P. Tlustý , O. Šourek , T. Marek - J. Kliment (60. V. Koloušek ), K. Karlík , M. Jungr , T. Rada , J. Kosak (70. V. Tomeček ) - D. Vaněček (87. V. Vašíček ) T. Koubek - T. Holeš , M. Fukal , R. Hochmeister (17. P. Schwarz ), M. Plašil - H. Harba , T. Strnad , J. Šisler , E. Halilovič (88. F. Klapka ) - V. Štěpán , M. Kulič (77. V. Hadaščok )

Góly

Vstřelené branky.

Karty

Obdržené žluté a červené karty
Žluté karty: 36. O. Šourek , 63. T. Marek

Návštěvnost

Návštěvnost stadionu.
2 290 celkem
216 votroků v sektoru

Rozhodčí

Zápas pískali.
P. Ardeleánu - V. Štěrba , R. Hájek

 

 

VÝJEZD

Do Jihlavy odjíždí dva holobusy a jeden mikrobus. Byl to první výjezd na jaře a fanoušci byli natěšeni. Do Jihlavy odjíždíme tradičně od Lídlu, ale k překvapení všech nikde žádný policista. Cesta do Jihlavy probíhá v klidu. V autobusech se vybírá do choreofondu (pozn. vybralo se 1549 kč), prodávají se trička, šály, kulichy a samolepky.

Panuje parádní atmosféra, zpíváme, popíjíme a blížíme se k Jihlavě. Po příjezdu ke stadionu, kupujeme lístky za 100 kč a jdeme do sektoru, kde se nás v pátek schází celkem 216 + Frkola, který zamířil na hlavní tribunu (nikdo nechtěl riskovat, že by se ztratil v závěji). :-D  Oblékáme si všichni bílé kombinézy a začínáme fandit. Fandíme s kratšími přestávkami, ale přišlo mi, jako bychom řvali do prázdna, neboť sektor hostů v Jihlavě je opravdu otřesný.

Během prvního poločasu dochází ke sněhové válce votroků proti securitce, kterou ač v přesile, vyhráváme. Extrémisti z Hradce jsou opět natáčeni kamerami, ale bohužel se tenkrát neodehrála žádná pecka, která by mohla skončit v médiích.

Druhý poločas roztahujeme nápis DNEŠNÍ ZÁPAS NEVIDÍME VŮBEC ČERNĚ, kvůli kterému jsme zvolili bílé kombinézy. Na konci zápasu probíhá děkovačka s hráči, balíme vlajky, bubny a odcházíme k autobusům.

Cestou k holobusům jsme si připadal jako v jihlavském psím útulku. Každý policajt v ruce vodítko se vlčákem, ovšem vše proběhlo v klidu jako vždy. Jihlavší security byli překvapeni, že jsme byli v pohodě po celý zápas i po něm, asi moc čtou noviny. Poté nasedáme do holobusů a jedeme směrem k našim domovům.

Nutno poznamenat, že Lentilka s Ivuskou udělaly opět vynikající buchtu, nechyběla ani zelená a další alkohol. Cesta domů utekla báječně. V Hradci Králové jsme se objevili po jedenácté hodině večerní, tak za týden na Sigmě!

Fotky od Lentilky: http://katiushka.rajce.idnes.cz/jihlava

Fotky od Snorkyho: http://ziemlich.galerie.cz/6016087-jihlava-hk