FC Hradec Králové – AS Trenčín 3:3 (1:1)

Report od Ludwajse:
    První přátelský zápas FC Hradec Králové odehrál ve Svitavách s týmem ze slovenské Corgoň Ligy a s týmem, který se utká o Evropskou ligu se švédským IFK Göteborg, AS Trenčín. Trenčín už měl za sebou 2 přípravné duely.
    Zápas se odehrál za vydatného deště a padlo v něm 6 gólů. „Divákům se zápas musel líbit.,“ pravil po zápase Jirka Poděbradský.

Zápas začal opatrněji, a tak na první vážnější šanci se čekalo až do 16.minuty. Malou domů od obránce Trenčína málem doběhl Hodas. Gólman Šemrinec byl u míče dřív, odkopl ho jen k hradeckému hráči a ten se ho pokusil z velké dálky prostřelit, brankář reflexivně vyrazil. O 5 minut později rozvlnil síť Jirka Poděbradský. Míč si srazil do vlastní branky po rychlé akci Trenčína – 0:1. „Ze strany letěla přihrávka na volného hráče. Ve skluzu jsem si nechtěně srazil míč do vlastní branky.“

Následně odčinil svou chybu. Krásnou kombinaci hradeckých zakončil zcela volný Jirka Poděbradský k tyči Šemrincovy branky – 1:1. „Míč se odrazil ke mně a nechytatelnou střelou k tyči jsem nedal brankáři šanci,“ popsal autor úvodních gólů týmů Jirka Poděbradský. Poté během chvilky Hradec podržel brankář Ottmar, jenž předvedl dva výborné zákroky během 3 minut.  Poděbradský mohl strhnout vedení na svou stranu, ale jeho střela těsně proletěla nad brankou Trenčína. A když Jarda Zelený neproměnil samostatný únik, šlo se do šaten za stavu 1:1

Druhý poločas přinesl gólové hody. V 52.minutě se prokličkoval ke střele trenčínský Da Silva Ramon, ale minul těsně Lindrovu branku. O minutu později se už Trenčínští radovali. Akci po pravé straně zakončoval střelou pod Lindra Malec – 1:2. Radost netrvala dlouho. Unikajícího hradeckého hráče nedovoleně zastavil Skovajsa, který následně uviděl žlutou kartu.

Z přímého kopu se hlavou prosadil zcela nekrytý Marián Hock a vyrovnal na 2:2. V 72.minutě šel Hradec poprvé do vedení. Ferenc byl nedovoleně zastaven ve vápně Trenčína a kopala se penalta. „Zákrok jsem viděl, rozhodčí to posoudil správně a penaltu jsme následně proměnili,“ popsal situaci při třetím gólu Hradce Poděbradský. Míče se zmocnil Asim Zec a se štěstím propasíroval míč do branky – 3:2.

Vedení netrvalo dlouho a o 3 minuty později vyrovnal svým druhým gólem v zápase Malec – 3:3. 250 diváků se další branky už nedočkalo a tak skončil zápas 3:3. Zápas dopadl lépe než vloni, Votroci tenkrát zápas prohráli 0:4 „Remíza 3:3 je velmi dobrý výsledek. Loni jsme prohráli 4:0, dnes jsem remizovali“ dodal na závěr obránce Hradce.

Utkání se zúčastnilo asi 15 hradeckých fanoušků.

Branky: 25. Poděbradský, 63. Hock, 72. Zec (pen) – 21. Poděbradský vl., 53. a 75. Malec

Žluté karty: 63. Skovajsa, 64. Baez Aldo Omar