2. kolo Poháru ČP: TJ Dvůr Králové – FC Hradec Králové 0:7 (0:6)

Po úvodním vyhraném zápase v Novém Bydžově, kde “votroci” porazili Novou Paku 1:3, čekal naše borce další divizní soupeř. Tak jako loni totiž hradečtí zavítali do Dvora Králové na stadion pod Hankův dům. 

Zápas

Votroci na soupeře vlétli a už v osmatřicáté vteřině otevřel skóre Schwarz. O tři minuty později se trefil z přímého kopu Šisler. Během prvního poločasu nasázeli “votroci” další čtyři branky. Postupně se trefili Malinský, Kučera, Vaněček a dlouhán Rolko.

Ve druhém poločase dostalo příležitost i bosenské duo Zec – Halilovič, oba dva předvedly průměrný výkon. První jmenovaný se dokonce zapsal do listiny střelců a upravil výsledek na konečných 0:7.

Report

Ve tři hodiny se schází první fanoušci v černobílých barvách v jedné z dvorských hospod, popíjí se místní pivo Tambor a pomalu se začíná fandit. Postupem času přibývají další fandové a číslo se zastaví zhruba na čtyřiceti aktivních fanoušcích.

Poté se přesouváme do vyhrazeného sektoru hostí, kde už jsou další přátelé z montované tribuny i Ti, kteří posedávají v Hradci na západní či východní tribuně. Dáváme další pivka, ochutnáme klobásky na grilu a začínáme fandit. První půli si vzal opět na starost Májos a i díky vsítěným brankám se fandilo dobře.

Druhý poločas už to moc dobré nebylo, ale nejhorší to také nebylo. Spíš než na support jsme se druhý poločas soustředili na Paštikovo fotbalové umění s cigárem v ruce přímo na hrací ploše.  :grin: Ke konci zápasu proběhl chorál “čirybatalumba”, který doplnil Gunny svým zpěvem a poté už byla tradiční vítězná děkovačka.

Po zápase ještě dáváme pár pivek, někdo jde domů po svých, někdo jede na kole (Hauka) a zbytek valí auty a vlakem.

Závěr

Ve 3. kole poháru České Pošty vyzveme na Malšovickém stadionu Jablonec nad Nisou.