15. kolo: Loko Vltavín – FC Hradec Králové 1:1 (0:1)

V patnáctém kole měli “votroci” potvrdit roli favorita a vyhrát na Lokádě, která je beznadějně poslední v tabulce. Ovšem hradečtí fotbalisté nepotvrdili dobrý výkon v druhém poločase proti Zlínu a s Vltavínem, tak pouze remizovali 1:1.

Zápas

První poločas byl ještě celkem pohledný, Hradec měl dost šancí. Skóre otevřel kanonýr David Vaněček, poté měl i další šance, ale ty zlikvidoval brankář domácích. Jednou byl ještě v první půli překonán, ale vypomohla mu branková konstrukce. Domácí byli do útoku bezzubí, ale když se dostali do menší šance, tak si s ní poradil Jirka Lindr.

Druhý poločas mi připomínal zápase na Střížkově, netuším, co se dělo v kabině o přestávce, ale hra přestala být pro oko diváka koukatelná a asi ani hráči nebyli s výsledkem spokojeni. Dopředu se dostáváme prakticky často, máme i dost přečíslení, ale neumíme je vyřešit gólově, respektive chybí finální přihrávka. A za to se trestá! V dvaasedmdesáté minutě fauloval nevýrazný Schwarz ve vápně domácího hráče a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil s pomocí břevna střídající Předota a vyrovnal – 1:1. Trenér Prokopec zamíchal sestavou, prostřídal hráče, ale Ti mu jen svou nemohoucností dokázali, že na lepší výsledek to na Lokádě nestačí.

Diváci, fandění a vše okolo

Na Lokádě se schází slušný počet fanoušků, kteří se nachází na hlavní tribuně. Na jejím kraji fandí asi pět aktivních fanoušků Lokády, kteří občas podporují své oblíbence. Na druhé straně stadionu se shromáždilo přes stovku hostí, ale Ti nebyli pouze v tomto sektoru, neboť se hodně hradeckých vyskytovalo i na zmiňované hlavní tribuně.

Sektor hostí byl opět jeden z těch horších, ale určitě byl lepší než na Střížkově. Megafon si bere Benzen již od začátku a s menšími tichými mezerami se fandí pořád. Po vstřelené brance se kotel zvedá a fandí se velmi slušně. Ovšem postupem času, kdy se fanouškům přestává hra líbit, tak spíše nadávají, ale ono se není čemu divit, když se Váš tým týden připravuje a potom předvede takový výkon s posledním týmem v tabulce. Přesto po skončení utkání hráčům zatleskáme, protože jsme s nimi v dobrém i ve zlém. Byl připraven černobílý dres, ale sektor byl moc malý, tak dres zůstal v batohu. Kotel jsme alespoň ověsili hradeckými zástavami, nasadili si černobílé kulíšky a občas se kotel rozsvítil a zakouřilo se z něho.

Závěr

Nebudeme věšet hlavy, každý zápas není posvícení. Musíme si přiznat, že nám chybí jeden člověk do středu zálohy, jelikož je Kučera mimo hru. Pillár zatím vedle Adriho hraje pěkně a vypadá to, že si kluci vyhoví. Vaňousovi to pořád střílí, tak příští pondělí zabereme doma proti Karviné a přes zimu bude veseleji.

Tak jsme druhý no a cóóóó! ;-)