13. kolo: Bohemians Praha – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

V 13. kole zavítal Hradec do Prahy, kde se utkal se Střížkovem. Zápas, který “votroci” měly zvládnout se stal překvapením tohoto kola. Nejen, že Hradec podruhé v řadě nebodoval naplno venku, ale na Střížkově dokonce prohrál, když se minutu před koncem trefil do Lindrovy svatyně Ibragimov a tři body zůstaly v Praze.

Zápas

Pro oko diváka byl tento zápas otřesný, hra měla líné tempo, nazval bych to jako “zpomalený film”, fotbal byl nekoukatelný a šance téměř žádné. Druhý poločas byl o trochu lepší, ale naši borci místo střel raději centrovali.  Velkou šanci měl Vaněček, který vyslal skrytou střelu, ale domácí brankář si počínal skvěle. V třiaosmdesáté minutě kopali hradečtí dokonce penaltu po ruce domácího obránce, ale Šisler tento pokus trestuhodně neproměnil. Poté přišla rána pro hradecké fandy, když domácí vsítili branku a v tu chvíli byl Hradec na ručník.

Zápas byl odfláknutý, ale je dobře, že se prohrálo. Hráči vědí, že to samo nepůjde, že tomu musí pomoct. Příští zápas se vrátí do sestavy Mára Kulič a snad bude zase veseleji. Jediným pozitivem zápasu byl hradecký Matěj Ptáček, který byl dnes ovšem naším protivníkem. V zápase byl hodně vidět a určitě patřil k oporám střížkovských.

Diváci, fandění a vše okolo

Stadion v Proseku navštěvuje stejně lidí asi jako naší farmu z Převýšova. Nahlášeno bylo celkem   .

Domácí kotlíky byly dva. Ten první se skládal ze skalních asi pěti fanoušků Střížkova, kteří podporovali své borce hlasivkami a bubnem. Druhý kotlík měl čtyři trumpetisty a jednu velkou sektorovou vlajku.

Sektor hostů bych nejradši ani nekomentoval, prostě se stálo u plotu, lidi namačkaní vedle sebe. O fandění jsme se pokoušeli, ale prostě akustika totálně špatná. S choreografíí jsme si poradili jen díky zábradlí u druhého hřiště, jinak bychom ji nemohly prezentovat. Tentokrát byl na plachtě zobrazen rytíř na koni a vše doplnil nápis na plotu: BLANIČTÍ RYTÍŘI, UŽ JE ČAS!  V sektoru nás byl slušný počet, ale jak říkám fandění strašné. Jediným pozitivem byl sektor ověšený vlajkami.

Pod čarou

  • Do choreofondu jsme tentokrát nevybírali.
  • Ten, kdo v sektoru či autobuse odcizil šálu, ať se k nám příště nehlásí, zloděje mezi sebou opravdu nechceme, i přestože vše nakonec dobře dopadlo!!!
  • Hráčům přejeme mnoho zdaru do dalších bojů, cíl máme všichni stejný, tak pojďme bojovat!