1. kolo: FC Hradec Králové – FK Pardubice 2:2 (0:0)

První kolo k nám zavítal rival z Pardubic, dala se očekávat dobrá atmosféra i pohledný fotbal, ale počasí tomu moc nepomáhalo. Teplota sahala k hranici 40 °C. Hradečtí chtěli začít novou sezónu třemi body, ale ani hosté z Pardubic nepřijeli do Hradce Králové bránit. Jak vše probíhalo si přečtěte v následujícím reportu.

Zápas

Zápas začal pro Hradec celkem smolně, nejen že jsme prakticky první poločas nevystřelili na bránu, ale již v 15. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen dlouhán Rolko. To našim fotbalistům moc nepomohlo, když se hrálo v opravdu velkém horku a navíc v oslabení téměř celý zápas.

Druhý šok nastal, když Radek Hochmeister neproměnil penaltu a nechal pouze vyniknout brankáře Frydrycha. První poločas skončil tedy bez branek.

Začal poločas druhý a po chvíli došlo asi k největšímu šoku, když se Pardubice dostaly do vedení. Po gólu ovšem převzali iniciativu hradečtí, i když měli Pardubice o jednoho hráče v poli více. V 76. minutě dokonce “votroci” měli možnost kopat druhý pokutový kop, který bezpečně proměnil Šisler a vyrovnal!

Hradečtí fanoušci se ještě ani nedoradovali a už to bylo 2:1 pro domácí, když se trefil Ondra Kraják. Bohužel hradečtí drželi vedení pouhých šest minut a nakonec přeci jen inkasovali branku. Zápas nakonec skončil smírně po dvou brankách na obou stranách.

Návštěvnost

První kolo v druhé nejvyšší soutěži si našlo cestu rovných 4350 diváků, kteří dorazili i přes obrovské teplo. Z Pardubic nedorazili ani dvě stovky fanoušků a to to mají do Hradce  “co by kamenem dohodil”.

Fandění

Na obou stranách bylo zaznamenáno fandění po celý zápas. Support “koněpůlek” si nedovolím hodnotit, protože jsem je skoro neslyšel.

Hradecký kotel vedl první poločas Májos a nevedl si špatně, ovšem zapojovalo se zhruba padesát lidí, jelikož zbytek měl zřejmě sucho v krku díky obrovským frontám u stánků.

Při Argentině už to bylo lepší, odpovídačky zase spíš podprůměr. Druhou půli vedl kotel opět Benzen a rozhodně ne špatně, usnadnili mu to i naši fotbalisté, když otočili zápas a v kotli to konečně mělo grády.

Po vyrovnávací brance to ovšem opět trochu opadlo. Lze tedy říct, že máme do dalších zápasů, co zlepšovat.

Ultras

Pardubičáci vyvěsili asi tři menší vlajky, odpálili tři bengálské ohně, které jim security zadupala (asi jim byla zima).

Potom nafoukli asi dvacet balónků a to bylo vše.

Hradec se prezentoval celotribunovým choreem, když při nástupu zvedla většina lidí nad své hlavy barvy města ve tvaru šál.

To vše doplnil červenočerný nápis HRADEC – NAŠE MĚSTO – NÁŠ KLUB. V osmnácté minutě byla ještě vytažena plachta se lvem Alexem z Madagaskaru, jak žere Perníček ze Shreka, doplněno o nápis DNES SI NA VÁS SMLSNEM!

Nutno říct, že se na “Malšáku” objevilo i pět nových vlajek. (Opatovice, Ultras Hradec, F.O.P. Division, Starej Brůna gang a Veteran Fans). Všechny jsou z mého nezaujatého pohledu jistě krásné  :razz:

Závěr

Kotel byl přesunut o sektor vedle kvůli tzv. kotelnicím, které většina hradeckých fanoušků nemá. Ti, co je mají se zase nechtěli podrobit kontrolám při vstupu do sektoru “H”. Snad se nad tím někdo zamyslí a příští zápas s Táborskem už budou do sektoru “H” všichni, co chtějí fandit Hradci!