VOTROCI s Peltovem po skvelem zaveru 2:2

fotky

Po 60. minut se na trávníku potulovalo stádečko v bíločerných dresech. Nedůraz, nepřesnost a časté individuální chyby – to byly dlouho hlavní znaky naší hry v prvním domácím zápase nové sezóny. Závěrečných 30 minut však patřilo Votrokům. Na branku FK Peltova se valil útok za útokem a výsledkem strhujícího finiše byly dva góly, vyrovnání a zisk bodíku. Vzhledem k průběhu zápasu – díkybohu za něj! 

 

Naše sestava byla pro mnohé z nás překvapivá, přece jen se čekalo, že po nepřesvědčivých výkonech v Plzni (a nejen tam) dojde k menším změnám, ale trenéři dali důvěru prakticky totožné jedenáctce, pouze zraněného Strnada nahradil pan Pávek. Po úvodním oťukávání přišla ve 13. minutě tvrdá realita: kanonýr Lafata si pohodlně udělal místo při zahrávání RK a hlavou poslal merunu do sítě. Člověk by si myslel, že si mančaft DŮKLADNĚ pohlídá při rohu chlapa, který střílí drtivou většinu gólů soupeře…No, nic. Votroci pak do pauzy neustále názorně předváděli, proč nedáváme góly, v několika nadějných situacích přišla na konci vždy tragická finální příhra, spíš tedy nepříhra, a tak byly okamžiky našeho očekávání neomylně střídány okamžiky následného zklamání.

Věřili jsme v obrat ve druhé půli, ale místo něj přišla hloupá ztráta míče ještě na naší polovině a tvrdá střela, kterou Lindros pustil k překvapení střelce a zděšení fanoušků za sebe. Tady přišel ke slovu trenér Plíšek a zasáhl do týmu povedeně.“Šáh Réza Páhlaví“ vystřídal Zelího a přinesl na hřiště dravost a důraz. Pávka nahradil střelec Uškovič (jistě k velké radosti Frkoli) a rozjela se černobílá mašina. Snížení zajistil Dvořka, který zavěsil pod víko z penalty. Té předcházela ruka, ale protože balón nešel podle rozhodčího do kasy, byl zákrok oceněn kromě pencle jen žlutkou. Votroci pak spustili peklo, ale vyrovnání bránil občas praporek pomezního signalizující ofside, nebo naše špatné řešení gólovek. Naštěstí přišla 85. minuta, pěkná příhra na Vojtu (nevím od koho, ale  chválím!), Vojta zapnul i v samém závěru zápasu turbo a po proniknutí do čtverce předložil míč do tutovky Dušanovi. Ten na poprvé brankáře neprostřelil, ale vyražený míč pohotově nůžkami poslal do kasy. Extáze na hřišti i v ochozech! Hrdinou posledního okamžiku pak byl Lindros, kterého nejprve zachránila po Lafatově ložence tyč a s následnou dorážkou si náš brankář bravurně poradil a podržel tak mančaft v nesmírně důležité chvíli.

Zisk bodu, vzhledem k průběhu zápasu, asi bere každý. Takže negativa nechám do diskuze fans a pro trenéry a zmíním jen pár kladů: 1) mančaft neskutečně zabral a kluci si teď mohou oprávněně věřit; sebedůvěra jim rozhodně dlouho chyběla; 2) Uškovič jako Lafata – dej mu jen balón ve vápně do kecky 3) trenér prokázal odvahu a vsadil vše na útok již 30 minut před koncem mače.

Hodnocení zápasu trenéry:

Trenér Kotal byl logicky zklamaný. Po vedení o dva pevně věřil v plný bodový zisk, jeho tým však špatně zareagoval na přeskupení hry Votroků. I když se pak mohl o 3 body postarat v poslední minutě Lafata, považuje p. Kotal remízu, vzhledem k obrovskému tlaku Hradce v poslední třetině zápasu, za zaslouženou. Jeho tým má ale vyšší ambice a je proto ztrátou dvoubrankového vedení zklamán.

Trenér Plíšek uznal, že v prvním poločase jsme hráli tužku. I když druhá půlka začala také mizerně, trenér velice ocenil schopnost týmu zabrat a porvat se i s tak kvalitním soupeřem za nepříznivého stavu o body. I kvůli psychice hráčů je rád, že jejich snaha byla odměněna vyrovnáním. Vzhledem k průběhu mače bere remízu jako vítězství, dělbu bodů považuje i on za spravedlivou. Pochválil útočné hroty za spolupráci a podotknul, že hráče stále ještě poznává a změny v základní sestavě tak nelze vyloučit. Zastal se i Lindrose, který sice vyrobil hrubku a zavinil tak gól ve vlastní síti, ale také v posledních vteřinách zachránil Votrokům výborným zákrokem bod. Jako nutné vidí trenéři minimalizování počtu individuálních chyb našich borců a lepší kreativitu ve středu hřiště. Ostatně zkvalitnění hry naší zálohy stojí podle trenéra za naší mohutnou ofenzivní smrští v poslední části utkání.

NIC NEŽ HRADEC!

 

P.S. Na příští mač se chystá akce s vláčkovým výjezdem pro fanoušky, děti a jejich rodiče. Podrobnosti budou cca v úterý. Počítejte prosím s tímhle „výjezdem“ !