V HRADCI PROSTĚ SPARTA PROHRÁVÁ – TO JE FAKT

DÍKY HOŠI !

V současném ligovém ročníku Sparta ještě na hřištích soupeřů neztratila ani bod, vyhrála všech dosavadních 8 zápasů. Důvod je prostý – až v tom devátém přijela do Hradeckého království !

Naši borci naštěstí nechali připosranost v Liberci a na lídra tabulky jsme vlítli tak, jak je na domácím stadionu Votroků zvykem. Jak směšně zní plky komentátorů před zápasem, ve kterých jsou rudí považováni za jednoznačného favorita! Od úvodních minut mače jsme byli jasně aktivnější a fotbaloví „odborníci“ stále čekali na sparťanský tlak. Marně. Naopak, Mrazík pilně zaměstnával celý první poločas obranu indiánů z Letné. I když jsme branku nevstřelili, bylo o přestávkovém vydechnutí jasné, že prohrát tento mač s tápající Spartou, která kromě jména neměla v rukou žádné trumfy, by byla velká škoda.

A taky že jo! Fatální chyba Sionka ukázala obraně Sparty, že Vojta je pro její obranu hodně těžký oříšek. Byť Zelí jeho příhru z brejku nevyužil, Vojta byl při chuti dál. Po nádherném Rumově pasu Vojta ukázal záda všem playerům letenských a zoufalec Vidlička ho (a to až na druhý pokus!) sťal ve čtverci. PENALTA.  Radost a nervy, vždyť na podzim jsme penalty zahazovali jak na běžícím pásu… Ovšem Dvořka nedal rodákovi z Hradce Švengrovi naději – vedeme 1:0 ! A Vidlička šel navíc do sprch. Sparta tak okusila to, co mi před týdnem. Ale zatímco naši borci v deseti vstřelili gól a v závěru Liberec zatlačili, Sparta na Votroky prostě neměla. Za celý zápas ostatně rudí trefili jen 1x naši bránu, a to cca ve 30 minutě, merunu valící se po zemi Koubis sebral bez potíží. A to bylo od lídra ligy vše.

Pravda, nebyl to takový zápas jako před rokem a půl. Zima, horší terén, Pilka v Plzni, mnohem méně diváků. Ale 3 body zůstali v hradecké pevnosti a zdá se, že Sparta jedoucí do Hradce prohrává v hlavách hráčů už na Čerňáku. Jediným stínem utkání je opětovné zranění Klapíňa. Snad nám ho fotbalový pánbůh ještě zdravého ráčiti ponechá, amen…

Výhra nad Spartou je tou nejlepší pozvánkou do Příbrami. Máme jí co vracet, takže doufám ve velkou podporu hradeckých fans pro náš team !!!