TRAGIKOMEDIE V EDENU …

Zaplněný holobus a spousta aut valících se na Prágl v pracovní den – fans svoje Votroky rozhodně nechtěli nechat v Edenu ve štychu. Dal se čekat minimálně bod, vždyť na jaře nebylo v lize směšnějšího týmu než sešiti. Nebylo až do včerejšího večera. To, co předvedla skupinka trapáků se lvem na dresu, bezcílně se poflakujících po promočeném pažitu, je naprostým výsměchem fanouškům, trenérovi, klubu i městu jako majiteli. Příznivec Votroků není rozhodně zhýčkané stvoření, naopak, my musíme být odolní vůči porážkám, nevyrovnaným výkonům a střelecké nemohoucnosti našich borců, protože bez této odolnosti bychom uhynuli. Ale ani naše mimořádná genetická výbava nestačila na útok na náš imunitní fanouškovský systém, který včera podniknuli naši vlastní hráči…

Fuky si již po minutě hry dovolí megahrubici a jen fotbalové neumětelství sešita Škody a skvělý zákrok Lindra nás ještě uchrání od pohromy. Rum pak netrefí míč 4 metry před brankou. Nevadilo by, na naši nemohoucnost jsme zvyklí, ovšem pak přichází další Fukalova minela, kdy náš trestný kop z půlky rozehraje  na hlavičku Latky, který tak založí rychlý brejk do naší obrany otevřené jak rodička po nastřihnutí a Škoda již tentokrát míš dostane do kasy. Druhý gól je výsledkem zmaru a zmatku naší NEOBRANY, ovšem “vyznamenal se” i Schwarz, který náš poslední útok v zápase zakončil střelou do obránců, i když byl 11 metrů od kasy bez gólmana, netísněn a v klídku. Po té, co Škoda v poslední minutě první půle proběhl mezi Fukym a Hochym jako rozpálený nůž žluklým máslem a zavěsil na 3:0, bylo po zápase, protože i na tak slabého soupeře, jakým je současná Slávie, neměl náš ansábl již šanci.

O druhém poločase vlastně ani moc nevím, protože po penaltě na 4:0 jsem chodil po tribuně a uklidňoval se jídlem a cigárama, přesto jsem zahlédl Pospěchův gól na bůra, kdy střílel zcela  osamocený na čtverci, tváří v tvář nešťastnému Lindrosovi. Lindr byl včera jediným hráčem, který snese nějaké měřítko, ovšem v normálním týmu by byl i on nutně kritizován za hrubice při rozehrávce, zvlášť dloubáček na Hochyho a následný nájezd sešita na naši branku byla tedy také lahůdka. Ovšem přesto by výkon všech hráčů Hradce alespoň na Lindrosově úrovni měl na Slávku stačit…

…současná Slávie je totiž cokoliv, jen ne kvalitní tým. Loňský debakl v Peltově byl ještě vyšší, ale takhle nebolel. Včera vypadal Hradec jako zájezd nekopů. Nemůžu pochopit, jak kluk, který má míč “v práci” na noze každý den, nedokáže merunu s železnou pravidelností zpracovat, nedokáže přihrát, vystřelit. Zedník, který nahazuje poprvé v životě fasádu, má jiný fortel než ten, který nafazuje denně. Naši borci ovšem patrně každý večer prochází totálním výmazem paměti a dovedností, jinak nechápu jejich představení a většinu jarních výkonů.

Kapitolou samu pro sebe jsou naše “malé domů”. Pokud by nám je nějaký statistik spočítal, byli bychom zcela jistě mistři v jejich počtu v celé lize. Přestože NIKDY nepřinesly nic dobrého, ale MNOHOKRÁT znamenali průser, jde stále o naši nejoblíbenější herní variantu.

Tragická obrana se včera připojila k dlouhodobě tragické ofensivě a výsledkem je herní katastrofa, znechucení i těch nejvěrnějších fans a pochybnosti o základních fotbalových dovednostech našich borců. Přitom trenér Kotal mi po zápase v tiskovém středisku smutně říkal, že takovému výprasku v kabině před mačem nic nenasvědčovalo, tým se zdál být v dobré pohodě a při chuti se o body porvat. I kdyby měli všichni hráči běhavku, takto se za Hradec nebojuje, tohle byla pro hradecké fanoušku v Edenu tvrdá rána na solar. Je úkolem managmentu a realizačního týmu probudit Votroky z jarního spánku všemi dostupnými metodami a dostat z nich to nejlepší v zápase s Uličného rozjetou Holomócí. Abychom náhodou nehráli na Šiškově o holé přežití.