Super výkon na hřišti i v hledišti viděla ostudná návštěva

Po nějaké době jsme opět mohli slavit gól a to  hned dvakrát! Třebaže rozjezd prvního poločasu byl pomalejší a první vážnou šanci musel hasit Jirka Lindr, na našich hráčích bylo od začátku vidět velké odhodlání.

Tomáš Holeš nebo Pavel Černý se vždy snažili dojet i ztracené míče u rohového praporku, boleslavští Zahustel, Kúdela, Chramosta ani nikdo jiný se přes naši pevnou obranu neprosazovali. Ve 36. minutě vypuklo nadšení naplno, když Vojta Štěpán rozvlnil síť poprvé. Od té doby měli Votroci navrch a pokračovali v tom i po přestávce. Po hodině hry se fotbal poněkud uklidnil, s výsledkem se pokusili něco udělat i hosté, do útoku se posunul Adrian Rolko, ale k ničemu to nevedlo. Naopak pár minut před koncem rozhodl svým šestým gólem v sezóně Pavel Dvořák po krásném individuální akci Tomáše Malinského a v nastalém jásotu zanikla i kratičká premiéra Radka Voltra v hradeckém dresu.

Co se  fandění týče, šlo určitě o jeden z nejlepších domácích výkonů, chorea byla střídána s neuvěřitelnou kadencí, hluchých míst bylo naprosté minimum a na konci zápasu se nevídaně probudili i někteří “gaučáci” na zbytku tribuny. Nejvíce podle mě tentokrát vyniklo opakované skandování “my jsme Hradec …“, tleskané “Hradec” a dařilo se i “náročnějším”, zejména “Okolo Hradce”, k čemuž nám jednou vypomohla i návštěva z Boleslavi, které ani příliš nevadilo, že zatímco náš tým dělá významný krok k záchraně, tomu druhému se naopak pohárové příčky vzdalují.

Utkání však nebylo úplně bez záporů. Počasí nemohlo být příjemnější, fanoušci mohli jít po půl roce do půl těla, aniž by hrozily omrzliny, čas zápasu – ideální nedělní 17. hodina, atraktivní soupeř, žádný beton, žádné strašení s policejními manévry a výsledná navštěva? U B O H Ý C H 3982! Dokonce i vlažná fans scéna v Teplicích nás tentokrát o tři stovky překonala! To je dle mého názoru absolutní a nevysvětlitelná HANBA!

Když tak poslouchám poločasovou soutěž, kde pravidelně jako odpověď na otázku “Odkud jste?” zní vše možné krom “z Hradce”, říkám si, zda je to tím, že mimohradečtí jsou jen více soutěživí, nebo je opravdu něco na tom, že v Hradci Králové minimálně po sportovní stránce chcípnul pes. No nevím, ale pokud se to bude takto vyvíjet dál, pak se ptám, zda si tedy ten nový stadion my hradečáci vůbec zasloužíme – a hromadné výmluvy ve stylu, že “bylo konečně pěkně, tak jsem se jel projet na kole” vůbec neberu, protože jsem se před utkáním projet byl a zrovna početný zástup jsem tedy na cyklostezce nepotkal!