ROZHOVORY S FANOUŠKY, DÍL PRVNÍ: SISI A VÍTEK

Mezi pravidelné fanoušky hradeckých Votroků patří na domácích i venkovních zápasech dvojice tvořená maminkou s přezdívkou Sisi a synem Vítkem, který sám aktivně hraje za mladší dorost hradecké Slávie. Oba vyjeli podpořit Votroky i na pohárové utkání ve Dvoře Králové a při naší společné cestě jsme si mohli popovídat o jejich lásce k Votrokům.

Ahoj Sisi a Vítku. Kudy vedla cesta k Votrokům? Fandíte již dlouho?

Sisi: U nás dome máme fotbal rádi jako takový, sledujeme ho a fandíme mu.

Vítek: Já jsem začal chodit na Hradec ještě ve druhé lize s kámošem. A když se postoupilo do ligy, chtěl jsem jezdit i ven.

Sisi: Nechtěla jsem nechat Vítka jezdit samotného, ani kvůli jeho věku to dříve nešlo. Rádi jsme proto začali využívat možnosti jet  naše hráče podpořit s fanklubem VOTROCI 2000, který po postupu do ligy začal pořádat autobusové zájezdy. No a tyhle výjezdy mne začaly moc bavit, takže jezdím i teď, kdy už by Vítek mohl jezdit i beze mne. A jestli jsem se nejdříve bála jezdit s „bandou chuligánů“, tak teď vím, že to nebylo opodstatněné. Poznala jsem totiž, že jezdí parta nadšenců, kteří prostě milují fotbal a chtějí si to užít nejen na domácí půdě,ale jezdí podporovat hradecký tým i na všechny venkovní zápasy. Tak jsme se s Vítkem rovněž stali členy fanklubu a jezdíme na zápasy pravidelně, i když někdy je to cesta hodně daleká. Pro nás je to ale nejen výjezd na zápas, ale i takový zábavný výlet, kdy poznáme jiná města. Cesty si tak opravdu užíváme. Autobus nás doveze až ke stadionu, což mi vyhovuje a ráda bych všechny příznivce Votroků, kteří třeba na venkovní zápasy nejezdí, k cestě fanklubáckým autobusem pozvala. Není to jen pro členy, jet může každý, stačí jen sledovat naše stránky www.votroci.cz

 

Já vím, že jste byli i na posledním ligovém utkání na Spartě. Jak se Vám výkon Votroků líbil?

Sisi: Já si myslím, že od postupu do ligy na Spartu umíme, kluci se hecnou, doma ji porážíme. Venku se to zatím nepodařilo, ale my oba jsme věřili, že si tentokrát nějaký bod odvezeme. Nakonec jsme bohužel prohráli o jeden gól, což je takový smutný výsledek, protože každý ví, že chybělo maličko k úspěchu. Ale naši kluci určitě herně nezklamali a podali dobrý výkon.

 

Co říkáte na náš dosavadní bodový zisk? Po šesti odehraných kolech máme zatím jen čtyři body v prvoligové tabulce.

Sisi:Odehráli jsme čtyři utkání v řadě bez porážky, ale ve všech jsme jen remizovali. Bodů zatím nemáme opravdu na rozdávání a umístění v tabulce je zatím také horší, ale já týmu věřím. V zápase s Jabloncem bylo vidět možnosti hráčů, když se nezalekli ani dvougólové ztráty a dokázali velkým nasazením a dobrou hrou zápas dovést k remíze. Pevně věřím, že už v dalším domácím utkání proti Brnu vyhrajeme, připíšeme si 3 body a začneme tabulkou stoupat výš a výš.

 

Kdo patří k Vašim nejoblíbenějším hráčům?

Vítek: Nejvíc se mi líbila hra Venci Pilaře, dokud tady hrál. Fandím mu i dál a mrzí mě jeho současné zranění, kvůli kterému nemůže hrát ve Wolfsburgu ani v naší reprezentaci. A taky se mi líbí hra Toma Malinského, ale ten je bohužel právě také zraněný.

Sisi: Já hodně fandím Vojtovi Štěpánovi a ráda mám i kapitána Milana Fukala a brankáře Tomáše Koubka.

 

Vítek má šálu klubu, Sisi pak klubové tričko. Pořizujete si i další klubové či fanklubácké předměty?

Vítek: Tu šálu jsme shodou okolností vyhrál, ale ve fanshopu si kupujeme různé drobnosti s klubovými emblémy a barvami.

Sisi: No určitě, trička, šály, dresy – to na zápasy a hlavně výjezdy musíme mít. Teď bychom si rádi pořídili mikiny.

 

Hradec dnes přešel podle očekávání poháru do dalšího kola. Jak se Vám zápas se Dvorem Králové líbil a co si myslíte o našem účinkování v poháru vůbec? Má se tým snažit jít co nejdál, nebo se soustředit na ligu a pohár odsunout na druhou kolej?

Vítek: Dobré je, že jsme vyhráli, kluci na vedoucí gól z trestňáku rychle odpověděli třemi rychlými góly a taky je dobře, že se hráči střelecky dokázali konečně prosadit.

Sisi: Se zápasem jsme spokojení, výsledek odpovídá očekávání. Určitě budeme rádi, pokud Hradec bude v poháru co nejúspěšnější. Tento zápas vyšel do reprezentační pauzy, takže je vlastně i pro hráče zpestřením. Ale protože rádi vidíme naše barvy vyhrávat, chceme vyhrávat i v poháru.

Hradec otevřel před pár měsíci areál Bavlna, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí a měl by výrazně zlepšit podmínky pro práci s mladými hráči. Je pro náš klub cesta přípravy vlastních odchovanců tou správnou?

Vítek: Já myslím že ano. Teď máme v reprezentaci do 21 let Koubka a Holeše, to je určitě úspěch a je to důkaz, že se u nás mládeži daří.

Sisi: Areál na Bavlně je moc pěkný, jen bychom už byli rádi, kdyby nám zkrásněl i náš Malšovický stadion. Pořád se jeho přestavba různě odkládá a tak musíme být v současné situaci rádi, že nám svaz povolil ligu doma hrát.

 
Co byste popřáli našim Votrokům do dalších kol?
Sisi: V loňském ročníku Gambrinus ligy byl náš tým označován jako nejméně produktivní tým v lize,což je velmi smutná bilance. Já nemám ráda fotbal bez gólů, tak bych si přála v této sezóně,aby se diváci na Malšáku dočkali více atraktivních zápasů a aby padalo více gólů. No a těm našim borcům v černobílém bych přála, aby se odlepili ode dna tabulky a začali po dlouhé sérii nevítězných zápasů opět naplno bodovat. Věřím,že na blížící se zápas s Brnem přijde hodně fanoušků a těch 3 povinných bodů se skutečně dočkáme.

 za rozhovor děkuje a na další setkání při fandění Votrokům se těší

Fanda Řehounek

Připraveno pro Černobílý gól na Brno.