Rasismus při utkání s ACS? Ne, děkujeme!

Hysterie FAČR v otázce rasismu na českých stadionech nezná mezí. Během utkání se Spartou Praha údajně příznivci hradeckých Votroků bučeli na hráče černé pleti Leonarda Kweukeho.      

Pravděpodobně má ale Sparta Praha kádr plný exotických posil. Bučení a hučení provázelo celý zápas ve chvílích, kdy se Sparta hnala do útoku,  takže si nedokážu představit, že by Leo byl jediný hráč rudých, který se za celý zápas potkal s balónem.

Je pravda, že za celý zápas se Sparta do útoku dostala asi stejně často, jako chodí kněz do bordelu a ve většině případů byl v útoku i Kweuke (což je dle jeho postu útočníka předpokládané), takže by to vysvětlovalo onu chiméru delegáta, který má asi nastavené jednoduché měřítko Votrok = nacistický dozorce v koncentračním táboře.

Kam až toto půjde? Zakáží nám pojmenování Votroci, protože původní votroci byli afroameričané s tmavou pletí a naše pojmenování bude pro svaz slaboduché až nevyhovující? A co teprve klubové barvy?

Už jednou jsme byli před disciplinárkou pouze proto, že používáme dělený pokřik černá-bílá, případně nevyhovující pokřik na rozhodčího černá svi*ě, který má v našich luzích a hájích již dlouholetou tradici. Budeme muset před zápasem s týmem, za který nastupuje černý hráč posílat na svaz repertoár našich chorálů a pokřiků, které nám buď schválí nebo ne?

A neměl by se třeba Pavel Černý přejmenovat? Vždyť je to výsměch všem hráčům tmavé pleti, když nosí toto příjmení hráč, který má pleť bílou. Ale na druhou stranu je fajn, že toto vše se děje abychom fungovali “jako v Anglii” a na stadiony se “nebáli chodit rodiny s dětmi”.