HRADEC – ŠTAJNER 2:2

Máme bod. Získali jsme ho proto, že jsme měli na 3. Stále pokračuje neuvěřitelná skutečnost letošní ligy, kdy v zápasech, ve kterých Votroci mají herně na výhru jen remizují, a v remízových prohrávají.

První poločas byl na šance 4:0 pro Hradec, ovšem skóre 1:1. Obdrženému gólu předcházala další slabý souboj Harby, kterému Fuky vzápětí těžce – a zaslouženě – zvednul mandle.  Následoval karneval pohledných akcí, zaujal mne skutečně tvrdě makající Dvořka a velmi dobrý Holeš. Jako tradičně námto tam ale nepadalo, jen Dvořka dokázal dostat meruny tam, kam měl a srovnat. I on však selhal tváří v tvář Hauzrovi, loženku zahodil Harba a pěknou střelu Hochybo Hauzr vytáhnul na roh. Dvakrát navíc míč poskakoval malým čtvercma stačilo se “jen” k němu dostat..1 a nikdo by se nemohl divit, 1:1 neodpovídalo dění na hřišti.

Druhý polačas jsme už v tak velkém stylu neodehráli, hra se vyrovnala a přišla další studená sprcha pro fans černobílých barev – z ničehož nic pencle a červená. Nevím, jestli ruka byla či nebyla, protože Oťas Černý zaměstnává partu lidí stejně neschopnou, jako je on sám, takže Dohráno nás prakticky vynechalo. Naštěstí kluci dřeli jak o život, možná opět díky mé poločasové prosbě o pomoc ke třem hradeckým čarodějkám (tentokrát dodávaly “narychlo” jen energii a uznejte, že mančaft jezdil až do konce :grin: ). Kluci měli na to porazit mistrovský Slovan, momentálně tvořený Štajnerem a 10-ti komparzisty, i v oslabení, ale samozřejmě nám nebylo přáno. Tribuny tak polaskalo alespoň parádní Harbovo uvolnění a úspěšně zakončené sólo přes půl hřiště, které nám přineslo vyrovnání.

Na tiskovce si trenér Šilhavý stěžoval na chyby jednotlivců, které je stály výhru. Tak jsem mu jemně připomenul, že nebýt chyby našich jednotlivců, neměli by nic a bod by měl považovat za úspěch.

Trenér Plíšek čelil tentokrát mnoha dotazům, Koubka o přestávce prý neřešil, protože gólman sám věděl, co udělal a děkoval spoluhráčům za vyrovnání, Haris byl  nešťastný ze své chyby a naopak po zápase zářil jako sluníčko. Nejen trenér Plíšek, ale i my ostatní musíme doufat, že parádní Harisova akce mu dodá potřebnou radost a sebevědomí, aby se stal skutečnou oporou ofenzívy. Trenér ocenil, a myslím poprávu, morálku mužstva, které dvakrát prohrávalo, a i v oslabení se porvalo o body ze všech sil.