17. kolo: Liberec – FC HK 3:1 (1:0)

Z Liberce jedeme s prázdnou, domácí nás 70 minut jasně přehrávali a nedali nám po tu dobu ani čuchnout – poprvé jsme si na jejich půlce třikrát vyměnili balon až někdy  v 55. minutě, to už byl stav 2:0.

Liberec na nás vlítnul, je to sehraný tým (přes zimu v podstatě žádná změna v kádru), velká síla v osobních soubojích, agresivita, i přes těžký terén dobrá kombinace atd. – my jsme se pouze bránili. Žádná větší šance však nepřicházela, až po půlhodině presprintoval Breznaník debutanta-dorostence Holeše (měl to těžké, nestíhal, na druhou stranu mu však nikdo moc v zápase nepomohl) a křižnou střelou nedal Koubkovi šanci…

V úvodu druhé půle se nic nezměnilo, na plac šel za Holeše Štěpán a Bradka šel “zastat” jeho místo – bohužel vyrobil po špatné rozehrávce fatální chybu, vysunul do brejku Štajnera a ten dal mazácky na 2:0. Až pak jsme si dodali odvahu a začali hrát dopředu – a zjistili, že to půjde, rozhodčí Drábek nás však vrátil zpátky na zem. Jedunovovi měl někdo vysvětlit, že v ČR se některým soupeřům některé zákroky prostě nepískají – nejdříve byl v situaci, kdy by odražený míč na hranici vápna v pohodě poslal do sítě oběma rukama zezadu chycen a sražen, ale nic, byl si to s Drábkem vyříkat a dostal první žlutou. O čtvrt hoďky později šel do vápna, byl faulován,  ale jelikož následnému pádu hodně “přidal”,  dostal druhou za filmování a šel ven. Doufáme že tímto pan rozhodčí Drábek pro náš klub skončil a nebude už angažován do žádných přípraváků (v zápasech v okolí Hradce byl dvorním hlavním, protože to má nejblíž, je od Pardubic) – bylo to od něj svinstvo a úmyslné.

Liberec to na nás valil dál v brejcích, poslední čtvrthoďku se hrál výborný fotbal, Hochmeister výstavní ranou snížil, měli jsme tam i nějaké situace k vyrovnání, ale nepovedlo se, naopak v nastavení (oznámena 1 minuta, no to si snad Drábek dělá legraci, 4 střídání, 7 žlutých karet, jenom jak dlouho je psal, holt to jistil) střídající Bosančič pečetil na 3:1.

Naši fandové si zápas užívali, kotel byl slušně zaplněný, bezpečáci to nehrotili tak jako loni, dobrý výjezdní start do jarní sezóny. Kaňkou byly zbytečné dýmovnice (dostaneme kvůli tomu zase flastr?) a naštěstí včas utlumené náznaky …